Przystań Nakło - v46.sam3.pl

logo.png b3e12ccf8803f16f936b717f4b622f6b
top news port kali mstr galp
logo.png d69d4eae67a2efb07081b836cea1c3b8
Przystań

W 2014r. Powiat Nakielski zakończył sztandarową inwestycję polegającą na budowie Przystani Powiat Nakielski. Było to zakończenie II etapu budowy przystani. I etap dotyczył budowy basenu portowego.

Budynek Przystani Powiat Nakielski spełnia funkcje turystyczne, dydaktyczne, szkoleniowe i administracyjne. Jest siedzibą Referatu Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

W skład zabudowy oprócz części turystycznej wchodzą: bosmanat – pełniący funkcję punktu informacyjnego, kapitanat, warsztat szkutniczy oraz hangar przeznaczony do przechowywania sprzętu wodnego.

Przystań Powiat Nakielski jest również miejscem, gdzie odbywają się zajęcia dydaktyczne i praktyczne dla uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Na terenie przystani odbywają się szkolenia i konferencje. Specjalnie wyposażona do tego celu w nowoczesny sprzęt multimedialny sala konferencyjno – dydaktyczna pomieści do 50 osób. Z tej oferty skorzystać mogą zarówno jednostki z terenu Powiatu Nakielskiego.

Do dyspozycji turystów jest pięć dwuosobowych pokoi, w tym jeden z łóżkiem podwójnym. W każdym z pomieszczeń noclegowych znajduje się łazienka. W budynku przystani odwiedzający mają możliwość skorzystania z zaplecza kuchennego. Do dyspozycji jest w pełni wyposażona kuchnia oraz miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków. Dodatkowo budynek jest wyposażony w liczne sanitariaty, w tym prysznice oraz toalety, które są udostępnione dla wodniaków. Przystań jest w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych (sanitariaty dla osób niepełnosprawnych i winda wewnątrz budynku).

Basen portowy Przystani Powiat Nakielski przeznaczony jest do bezpiecznego cumowania jachtów żaglowych i motorowych oraz innych jednostek rekreacyjnych, sportowych, wypoczynkowych i ratowniczych.

Na terenie otaczającym budynek przystani i basen portowy powstały: boisko do siatkowej piłki plażowej, plac zabaw, boisko do gry w boule, boisko do gry w badmintona, pole namiotowe oraz miejsca parkingowe dla przybywających na teren przystani. Pozostała część obszaru zagospodarowana została jako ścieżki i dojścia utwardzone oraz elementy małej architektury.

Mieści się tu również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Można wypożyczyć kajaki jednoosobowe, dwuosobowe oraz rowery wodne. Ponadto do dyspozycji mieszkańców powiatu nakielskiego i przybyłych turystów są rowery miejskie oraz przyczepki do przewozu dzieci.

Infrastruktura Przystani Powiat Nakielski:

- oświetlone stanowiska postojowe na wodzie przy pomostach pływających z dostępem do prądu,
- zaopatrzenie jachtów w wodę w punkcie jej poboru usytuowanym przy jednym z pomostów oraz wzdłuż nabrzeży,
-trapy łączące pomosty z lądem są regulowane w zależności od poziomu wody w basenie portowym co ułatwia przemieszczanie się po nich osobom niepełnosprawnym,
-miejsca postojowe dla samochodów i przyczep podłodziowych,
-odbiór i wywóz śmieci oraz odpadów,
-odbiór ścieków,
-slip,
-toalety (także dla osób niepełnosprawnych), prysznice,
- pomieszczenie kuchenne dla gości bazy noclegowej oraz gości cumujacych jednostki w basenie portowym,
-telefon stacjonarny, internet,
- pole namiotowe,
- możliwość zimowania jednostek,
- wygodny dojazd z drogi krajowej nr 10 i wojewódzkiej 241,
- bliskie położenie stacji paliw - ok. 0,3 km (benzyna, diesel, LPG),
- kryta pływalnia - ok. 2 km,
- 5 pokoi (10 miejsc noclegowych)
- bank, sklepy spożywcze – ok. 0,6 km,
- przystań została przystosowana dla osób niepełnosprawnych,
- cały obiekt – basen portowy, drogi wewnętrzne, parking jest oświetlony,
- obiekt ogrodzony,
- obiekt monitorowany,
- wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz rowerów,
- boiska do: siatkowej piłki plażowej, gry w boule, gry w badmintona,
- plac zabaw dla dzieci.

Nagrody i wyróżnienia:

Przyjazny Brzeg 2013

Rzeka Roku 2014

Odkrywca 2015

Pdf
Drukuj
Powrót
Napisz do nas
unia.png fa945fe4f8c1d2c0ca44b58592037e10