Przystań Nakło - v46.sam3.pl

logo.png c203da0c677c08f034f1202bc75b37b6
logo.png 32e01931ada6cfb35fdcfb1c111cbcb8
Przystań Powiat Nakielski nagrodzona w konkursie „Odkrywca 2015”

9 października Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy stało się centrum województwa, a to za sprawą obchodów Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody laureatom konkursu „Odkrywca 2015”, organizowanego przez urząd marszałkowski. Powiat nakielski za projekt Przystań Powiat Nakielski zajął w nim 1. miejsce w kategorii inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki.

Ta prestiżowa w dziedzinie turystyki nagroda przyznawana jest od 8 lat osobom i instytucjom działającym na rzecz rozwoju krajoznawstwa i gospodarki turystycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Celem konkursu jest nagrodzenie pracy osób, zespołów osób, instytucji, samorządów, stowarzyszeń, związków, podmiotów branży turystycznej oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania wizerunku marki turystycznej województwa kujawsko-pomorskiego w kraju i za granicą. O tytuł „Odkrywcy 2015” ubiegało się 44 kandydatów z całego województwa. Laureatów pięciu kategorii wyłoniono za pomocą plebiscytu organizowanego przez „Gazetę Pomorską”.

Nagrodę za zajęcie 1. miejsca w kategorii: inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki dla powiatu za projekt Przystań Powiat Nakielski odebrali starosta nakielski pan Tomasz Miłowski, wicestarosta pan Andrzej Kinderman, kierownik Referatu Turystyki i Sportu pan Dawid Konwiński.

Podczas uroczystej gali z okazji święta turystyki wręczono odznaki honorowe Ministerstwa Sportu i Turystyki „Za zasługi dla turystyki”. Otrzymali je:

osoby fizyczne:

Krystyna Czerwińska - wiceprezes Oddziału Miejskiego PTTK w Bydgoszczy

Edmund Kowalski - członek Oddziału Nadgoplańskiego PTTK w Kruszwicy

Grzegorz Myk - kierownik Punktu Informacji Turystycznej w Koronowie

Józef Wirkus - członek Regionalnego Oddziału PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy

instytucje:

Oddział Miejski PTTK w Bydgoszczy

Koło Przewodników przy Oddziale PTTK w Świeciu

Oddział PTTK im. Z. Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu

Klub Imprez na Orientację „EKOTON” w Grudziądzu.

W ramach obchodów zostały również wręczone Medale Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Otrzymali je:

Oddział Miejski PTTK w Bydgoszczy z okazji jubileuszu 95-lecia powstania

Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej „TURKOLE” z okazji jubileuszu 60-lecia powstania

Oddział Miejski PTTK w Lipnie z okazji jubileuszu 40-lecia powstania.

Certyfikatami i statuetkami uhonorowani zostali laureaci tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny”. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wyróżniła 3 laureatów, którzy otrzymali automatyczną nominację do etapu ogólnopolskiego, w którym będą rywalizować o certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Są to: Bory Tucholskie – Rezerwat Biosfery UNESCO; Muzeum Archeologiczne w Biskupinie; Muzeum Toruńskiego Piernika. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna przyznała też nominację do Złotego Certyfikatu Festynowi Archeologicznemu w Biskupinie. Stosowne certyfikaty otrzymali również nowi członkowie Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, tj. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Organizatorami wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki byli: Urząd Marszałkowski, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

unia.png 15202d8e6d355fd75df05a6b6bda20d8